Ledové dostihy startují bez Čechů
Napsal uživatel pguth dne 2. Únor 2018 - 16:33.
Dostihový Svatý Mořic hlásí, že pro letošní rok je vše připraveno k tamnímu mítinku na ledě, který zahrnuje návrat k tradici a přinese tedy tři dostihové neděle. Po loňském nešťastném vyvrcholení se letos na mítinku White Turf nebude experimentovat s nočními dostihy a zkrátka přijdou také překážky, které ve Švýcarsku živoří i mimo ledové prostředí. Českou stopu bychom na prvním mítinku hledali marně, ovšem známými tvářemi se bude při mořických dostizích hemžit i tentokrát. Patří mezi ně žokejové Jozef Bojko a Bajuržan Murzabajev. Ten bude startovat v sedlech svěřenců německého trenéra Figgeho a první ledové dostihy roku ho uvidí v akci hned třikrát. Příští týden by se měl do Svatého Mořice vrátit také napajedelský odchovanec Renny Storm, který tam už pro svého současného německého majitele v minulosti už dokázal vyhrát a i nyní bude jistě patřit k favoritům.

Vítězstvím v sedle favorizovaného Jensena Eliška Kubinova v Portland Meadows na mílové trati získala letošní osmé vítězství, které mimo jiné znamená, že nejúspěšnější česká jezdkyně historie nyní stojí pouhých 15 výher od mety 400. vítězství v její kariéře. Eliška Kubinová loni na americkém severozápadě zaznamenala 29 vyhraných dostihů, v roce 2018 se ale zatím úspěšností blíží 30% vyhraných dostihů. 