Kentucky Derby nakonec zcela bez diváků
Napsal uživatel pguth dne 21. Srpen 2020 - 23:49.Jak oznámili pořadatelé z Churchill Downs Inc, letošní Kentucky Derby se bude konat bez přítomnosti publika. Dostih, konaný tradičně o první květnové sobotě, se letos termínově přesunul v důsledku pandemie na pátého září a pořadatelé věřili, že se i letos bude konat před diváky. Ještě v polovině srpna oznámili úmysl prezentovat Derby před omezenou návštěvou 23000 návštěvníků, nyní ale v souvislosti s trvale nepříznivou epidemiologickou situací bylo rozhodnuto, že Kentucky Derby se bude muset obejít bez placených návštěvníků pouze v rámci úzké dostihové komunity. Dosud není jasné, zda se do Churchill Downs dostanou alespoň majitelé dostihových koní.
V Louisville se tak pátého září bude konat jen jedna masová akce, očekávaná demonstrace hnutí Black Lives Matter. Kentucky Derby, které loni spolu s programem při Kentucky Oaks navštívilo na 260 tisíc návštěvníků, následuje další velké americké sporty - bez diváků se letos musely obejít také Indy 500 nebo golfové Masters. Prodané vstupenky Churchill Downs na rozdíl od českých tiketovacích agentur v době koronakrize bez problémů proplatí.

Německý server galopponline.de přinesl ve čtvrtek obsáhlou zprávu o situaci v léčbě nejúspěšnějšího českého žokeje historie Filipa Minaříka. Ten se z jednotky intenzivní péče v Hannoveru přesunul na rehabilitační kliniku v Kolíně nad Rýnem a poté, co se Minařík probudil u komatu, u něj byly provedeny rozsáhlé testy. Jeho manželka Katja s ním od nešťastného pádu v Mannheimu tráví veškerý možný čas,