Resulov: Budu rád, když bude po dostihu živá a zdravá
Napsal uživatel jsejnohova dne 29. Srpen 2013 - 18:50.
Jedinou klisnou figurující na startovní listině nedělního pražského vrcholu je zástupkyně červeno-fialových barev kazašského producenta Ardaka Amirkulova Saltanat. Líbivou ryzku, která zaujala už těsným druhým místem v bývalé Ceně Hřebčína Napajedla, a především pak působivým triumfem v Českém Oaks, připravuje Artur Resulov.

V roli jednoho z favoritů se v nedělním St. Legeru představí svěřenec trenéra Josefa Váni Mister Westminster. Zástupce čeveno-bílých barev stáje Spedition Zavřel kromě Českého derby okusil i derby slovenské, kde pod Janem Rájou skončil třetí.
Na konci prázdnin nás čeká dostihově nabitý víkend. V sobotu se vydám do Mostu a v neděli budu v akci ve Velké Chuchli. Jsem hrozně rád, že se v Chuchli zase začne běhat. Je to nejregulérnější česká dráha, který bývá stabilně dobře připravená. Beru jako velký úspěch, že se tam po povodni dalo všechno rychle do kupy a těším se.
Je to přesně deset let, kdy v St. Legeru jistě o 3 ¼ délky zvítězil tmavý hnědák Radbec. Jeho jezdeckou partnerkou byla tehdy Ilona Třešňáková, dnes již Hronová. Trenérka, která v současnosti společně s manželem připravuje devítku koní v Nenačovicích na Berounsku…
V sedmašedesátileté historii nejdelší klasické zkoušky se jen jedinkrát radoval jezdec, kterému ještě nebylo osmnáct. Byl jím v roce 1997 Jiří Chaloupka, který k nečekanému triumfu nad suverénkou ročníku Norou Jeane a svěřenkyní Jozefa Pirucha Ketlin, dovedl bělku stáje Centrotex Librillu.
Po desetiměsíční pauze se v sobotu na dráhu vratí loňský derby-vítěz Kadyny.