Tipovací hitparáda: Zlatý pohár pro Marmitona...?
V desátém kole novinářské Tipovací hitparády se tipuje všech šestnáct víkendových dostihů ze závodišť v Pardubicích a Velké Chuchli. Jediným jedničkovým dostihem tohoto víkendu je sobotní nejvýznamnější tuzemská klasická steeplechase Zlatý pohár. V dostihu se sice nepředstaví zástupci nejužší zdejší špičky v této disciplíně, avšak i tak na startovní listině najdeme několik zajímavých jmen. Největší přízni tipujících novinářů (7 tipů) se těší svěřenec Radka Holčáka Marmiton, kterého lze bez nadsázky označit za nejlepšího v Česku trénovaného koně svého ročníku, neboť v obou předchozích letech vyhrál jeho největší testy - předloni jako tříletý zadrženě zvítězil ve Zlaté sponě tříletých, zatímco loni jistě ovládl čtyřletým vyhrazenou Cenu ČASCH. Největší konkurenci by pro Marmitona měli představovat třetí z tři týdny starého trialu na tento dostih Nos Galan (2 tipy) reprezentující šampionskou tréninkovou centrálu Josefa Váni, zimní import trenéra Blechy Crocoleon (2 tipy), ve zmiňovaném trialu pátý a dubnovým vítězstvím v Jarní ceně Petržalky se po roce a půl dlouhé rekonvalescenci do dostihového provozu navrátivší Manifestation (1 tip).
11.června 2016 | PE 13:00 | PE 13:35 | PE 14:10 | PE 14:45 | PE 15:20 | PE 15:55 | PE 16:30 | PE 17:05 |
Ebr | Playmona | SAINT MALO | Turf Finch | Sun Belina | Elegant Devil | Talent | Marmiton | První Láska |
Feldstein | Playmona | SAINT MALO | Turf Finch | Sun Belina | Igráček | Gauner Danon | Nos Galan | Moulin Rouge |
Malík | Tercel | Saint Malo | Turf Finch | SUN BELINA | Igráček | Gauner Danon | Marmiton | První Láska |
Zlámaný | Playmona | Saint Malo | Turf Finch | Sinndarka | Mister Aviation | Tarant | Marmiton | TERAPENA |
Fabris | Playmona | SAINT MALO | Turf Finch | Sun Belina | Maestro Quercus | Talent | Marmiton | První Láska |
Nový | Playmona | Ringmaster | Turf Finch | SUN BELINA | Igráček | Gauner Danon | Manifestation | První Láska |
Pösl | Playmona | SAINT MALO | Status Quo | Sinndarka | Bugaboo | Tarant | Marmiton | První Láska |
Cáp | Tercel | Saint Malo | TURF FINCH | Sun Belina | Letní Láska | Tarant | Marmiton | Moulin Rouge |
Šejnohová | PLAYMONA | Saint Malo | Tymian | Sinndarka | Letní Láska | Gauner Danon | Krocoleon | Moulin Rouge |
Zemanová | Playmona | Saint Malo | Turf Finch | SUN BELINA | Mister Aviation | Talent | Nos Galan | Moulin Rouge |
Healey | Playmona | SAINT MALO | Turf Finch | Sun Belina | Mister Aviation | Gauner Danon | Marmiton | Terapena |
Pohořal | Fragment of Scyris | Ringmaster | Turf Finch | Sun Belina | BUGABOO | Tarant | Krocoleon | Moulin Rouge |
12. června 2016 | VCH 14:00 | VCH 14:30 | VCH 15:00 | VCH 15:30 | VCH 16:00 | VCH 16:30 | VCH 17:00 | VCH 17:30 |
Ebr | Big Bobby | Victory Missile | Bulpit | Predátor | MASTER OF GOLD | Fiomi | Quest Royal | Waste no Time |
Feldstein | Argami | Victory Missile | Bulpit | Bigi | MASTER OF GOLD | Fiomi | King Artur | Waste no Time |
Malík | Big Bobby | Remino | Bulpit | Predátor | MASTER OF GOLD | I Want Dance | Honey Bunny | Waste no Time |
Zlámaný | Argami | Remino | Monte Christo | Bigi | MASTER OF GOLD | White Ghost | Roony | Waste no Time |
Fabris | Argami | Remino | Bulpit | Bigi | MASTER OF GOLD | Fiomi | Čáryrejka | Waste no Time |
Nový | Solai | Victory Missile | Bulpit | Bigi | Ines | Fiomi | Čáryrejka | WASTE NO TIME |
Pösl | Argami | Victory Missile | Bulpit | Bigi | MASTER OF GOLD | I Want Dance | Čáryrejka | Waste no Time |
Cáp | Argami | Victory Missile | BULPIT | Marionel | Indian Lass | Fiomi | Quest Royal | Private Ryan |
Šejnohová | Big Bobby | Victory Missile | Zoraya Luna | Predátor | Master of Gold | Fiomi | Monte Wells | WASTE NO TIME |
Zemanová | Fantastic Lady | Our Lass | BULPIT | De Coccinelle | Ines | I Want Dance | Monte Wells | Viktorie Vally |
Healey | Argami | Victory Missile | Bulpit | Bigi | Ines | Kleonne | King Artur | WASTE NO TIME |
Pohořal | Argami | Our Lass | MONTE CHRISTO | De Coccinelle | Ines | Annie | King Artur | Garfield |
Průběžné pořadí po minulém kole:
Pořadí | Tipař | Body | Úspěšnost tipů | Vítěz s nejvyšším kurzem |
1. | Antonín Ebr (Blesk/Aha!) | 49 (41+8) / 116 | 35,34% | 7,77:1 - Dally Hit (MO - 14. května) |
2. | Petr Feldstein (Česká televize) | 48 (39+9) / 114 | 34,21% | 7,77:1 - Dally Hit (MO - 14. května) |
3. | Petr Malík (Galopp Reporter) | 48 (39+9) / 115 | 33,91% | 15:1 - Tanitschka (VCH - 15. května) |
4. | Jiří Zlámaný (LoT) | 47 (39+8) / 115 | 33,91% | 12:1 - Frozen Boson (VCH - 8, května) |
5. | Jaroslav Fabris (Galopp Reporter) | 46 (37+9) / 114 | 32,46% | 7,77:1 - Woody (PE - 4. června) |
6. | Otakar Nový (Dostihový svět) | 42 (34+8) / 114 | 29,82% | 6,5:1 - Krasava (VCH - 17. května) |
7. | Tomáš Pösl (Tipařův palec) | 39 (31+8) / 113 | 27,43% | 5:1 - Partyday (VCH - 17. dubna) |
8. | Martin Cáp (aktualne.cz) | 38 (33+5) / 115 | 28,70% | 10:1 - Eliáš (PE - 21. května) |
9. | Jana Šejnohová (Dostihový svět) | 38 (31+7) / 115 | 26,96% | 6,5:1 - Krasava (VCH - 17. května) |
10. | Michaela Zemanová (Turf Magazín) | 38 (30+8) / 115 | 26,09% | 12:1 - Amfora (PE - 7. května) |
11. | Robin Arthur Healey (Dostihový svět) | 35 (28+7) / 115 | 24,35% | 7,77:1 - Dally Hit (MO - 14. května) |
12. | Aleš Pohořal (Grand Express) | 16 (14+2) / 116 | 12,07% | 13:1 - Ter Mill (PE - 4. června) |